Cestovní pojištění od ČSOB Pojišťovny
reklama
 
Domů > Testy > Testy dětských autosedaček

Test dětských autosedaček ADAC 2011 odhalil pět nebezpečných

24.května 2011 00:01
ÖAMTC, ADAC
V nejnovějším srovnávacím testu dětských autosedaček se utkalo 28 výrobků nejrůznějších značek určených dětem všech velikostí. Pět z nich získalo nálepku nebezpečná.
celý článek
 

Tři dětské sedačky vedle sebe? Jen pár aut pamatuje na větší rodinu.

7.února 2011 00:00
ÖAMTC
Dětské autosedačky jsou náročné na prostor, a auta přestávají jejich nárokům stačit. Německá organizace Stiftung Warentest otestovala 23 aut různých velikostí, aby zjistila, kolik dětí usazených do svých sedaček uvezou. S překvapením zjistila, že často ani auta vydávající se za rodinná nemají dost místa pro tři děti.
celý článek
 

Rodiče si stěžují, že pásy jejich auta jsou krátké a nezapnou dětskou sedačku. Co s tím?

14.ledna 2011 00:01
Cybex
Rodiče v dobrém úmyslu pro potomky pořídí to nejlepší z bezpečnostního vybavení do auta, co je na trhu. A nemusí si uvědomit, že například moderní bezpečná autosedačka se skvělými výsledky v testech a všemožnými doporučeními nemusí být vhodná právě pro jejich auto. Někteří rodiče například zjistí, že pásy jejich auta jsou pro sedačku krátké. Pozdějšímu rozčarování ze špatného výběru autosedačky lze předejít jediným způsobem – v autě ji ještě před nákupem řádně vyzkoušet, potomka do ní posadit a ověřit si, že si sedačka rozumí jak s dítětem, tak s autem.
celý článek
 

Škoda zábavnou formou děti i rodiče učí, jak bezpečně cestovat v autě

12.října 2010 00:02
Škoda Auto
Že váš potomek opět sedí u počítače a „paří“ hry? Zkuste mu nabídnout ty na stránkách skodahrou.cz, kde se děti baví a zároveň i učí, jak si počínat v autě nebo na silnici. Hry, kvízy, doplňovačky nutí děti přemýšlet, jak bezpečně projet kruhový objezd na kole nebo jestli je správné přeskočit lavičku na skateboardu. O něco vážnější na stránkách skodahrou.cz jsou crash testy, určené ke shlédnutí zejména rodičům. Názorně ukazují, co se může stát, když někdo v autě veze potomka nepřipoutaného nebo nechá pod zadním oknem lahev s vodou. Videa jsou komentovaná postavičkou Oskarem, virtuální testovací figurínou.
celý článek
 

Test novinek mezi dětskými autosedačkami v roce 2010: Která je bezpečnější?

28.května 2010 00:01
ÖAMTC
Spotřebitelská organizace Stiftung Warentest sídlící v Německu spolu s tamním autoklubem ADAC otestovaly 22 dětských autosedaček z nabídky pro rok 2010. Test autosedaček ukázal, že se pro každé dítě najde bezpečná sedačka, ve všech velikostních kategoriích obstála alespoň dvojice výrobků. Na pozoru je třeba být před autosedačkami, které ve srovnávacím testu propadly při hodnocení bezpečnosti.
celý článek
 

Sedák pro větší děti by se měl použít jen výjimečně

18.února 2010 00:01
ADAC
Jednoduchý sedák za pár stovek ze supermarketu nebo jiného obchodu nezajistí dítě v autě tak dobře jako sedačka s bočních ochranou sahající až k hlavě dítěte. Při výběru mezi sedačkami pro děti od 15 do 36 kilogramů je proto lepší si připlatit a zvolit takovou, která dokázala své kvality v nezávislých crash testech. Sedačku této třídy lze koupit za částky od 2500 korun.
celý článek
 

Test dětských autosedaček (podzim 2009): Nebezpečí hrozí při nárazu ze strany

23.října 2009 00:01
ÖAMTC
Jen jedna z deseti testovaných sedaček dostala výborné hodnocení za ochranu dětí při bočním nárazu v nejnovějších zkouškách německého autoklubu ADAC. Vítězem se stal model Brio Primo se systémem isofix určený dětem do 13 kilogramů.
celý článek
 

Crash testy: Děti na sedadle spolujezdce jsou ve velkém nebezpečí

20.října 2009 00:13
ÖAMTC
Odřeniny, popáleniny, zlomeniny kostí, poranění hlavy, krku a páteře – taková rizika přináší nesprávně použitá dětská autosedačka na předním sedadle spolujezdce. Vyplývá to z výsledků společných crash testů autoklubů Švýcarska, Rakouska, Německa a dalších zemí.
celý článek
 

Testy (jaro 2009): I mezi isofixovými sedačkami se najdou nebezpečné

19.září 2009 09:50
ÖAMTC
Crash testy dokazují, že už náraz v rychlosti 30 km/h může být pro dítě bez autosedačky tragický. Jak vybrat nejbezpečnější sedačku radí pravidelné společné testy autoklubů a spotřebitelských organizací z Německa, Rakouska a dalších zemí. Test uskutečněný na jaře 2009 si vzal na mušku 22 nových modelů všech kategorií autosedaček. Dobrou zprávou je, že v každé testované kategorii lze nají jednu nebo více sedaček mezi letošními novinkami, které v testech prokázaly vysokou odolnost.
celý článek
 

Testy 2007 a 2008: Přibývá dětských autosedaček s isofixem

14.září 2009 09:33
ÖAMTC
Jakákoli sedačka lepší než žádná, řekne si rodič a koupí potomkovi tu nejlevnější nebo tu, na kterou narazí první. Má sice pravdu, proč ale nekoupit raději to nejlepší, co trh nabízí, když to navíc nemusí stát majlant? Přepestrá nabídka autosedaček má výhodu v tom, že si nějakou pro své dítě najde každý, orientaci v záplavě značek a typů ale široký výběr znesnadňuje. O to víc pozornosti by zodpovědní rodiče měli věnovat nezávislým testům a kupovat pouze výrobky, které jejich potomky v případě nehody ochrání.
celý článek
 
 

22.11.2017 0:03:17