Cestovní pojištění od ČSOB Pojišťovny
reklama
 
Domů > Testy > Crash testy

Nejnovější crash testy Euro NCAP zvládla auta na výbornou včetně elektromobilu

26.května 2011 00:02
Euro NCAP
Citroën DS4, Ford Focus, Peugeot 508 a Volvo V60 získaly v květnových nárazových zkouškách pět hvězdiček, tedy plný počet. V hodnocení za auty s běžnými spalovacími motory nezůstal pozadu hybrid Lexus CT200h ani elektrický Nissan Leaf.
celý článek
 

Nákup z hobby marketu může zdemolovat auto zevnitř a zranit řidiče

25.března 2011 00:00
ADAC
Přeházet věci z nákupního vozíku do kufru, něco rovnou na zadní sedadlo, zavřít a jede se - většina řidičů si nedělá hlavu s tím, že volně položené malé či velké předměty mohou při nehodě způsobit tragédii. Na nebezpečí převážených nákupů poukázal německý autoklub ADAC, který provedl sérii crash testů aut jedoucích z hobby marketu.
celý článek
 

V nové sérii crash testů zklamala terénní Dacia Duster, dobře si vedla elektroauta

24.února 2011 00:02
Euro NCAP
Série posledních crash testů organizace Euro NCAP, která zkoumá bezpečnost aut při různých nárazech, se zaměřuje také na elektromobily. Auta na elektrický proud, která vyvíjí nebo už nabízí každá velká automobilka, mohou být stejně bezpečná jako vozy se spalovacím motorem. Baterie a uložená energie v ní nepředstavuje při havárii podstatné riziko. Čerstvě testovaný elektromobil nezískal sice plný počet hvězdiček, ale i čtyři jsou dobrým výsledkem. Zklamáním byl naopak stav, v jakém po crash testech zůstala terénní Dacia Duster.
celý článek
 

Lidé více umírají v autech, které dopadly špatně v crash testech, potvrdili Američané

2.února 2011 00:01
IIHS, Dodge
Americká zkušebna, která provádí crash testy automobilů a podle toho je hodnotí, porovnala statistiky úmrtnosti při nehodách. Zjistila, že výsledky jejích nárazových zkoušek odpovídají reálnému životu, často však jeho konci. U šesti aut, z nichž tři se prodávají nebo donedávna prodávala i v České republice, prokázala velmi slabou ochranu posádky při bočním nárazu do jiného auta. A s odkazem na statistiky vyslala varování jejich majitelům: jestli do vašeho auta nabourá zboku zprudka jiný vůz, s velkou pravděpodobností zemřete.
celý článek
 

Desítka nejbezpečnějších aut roku 2010 prochází napříč třídami

31.ledna 2011 00:02
Alfa Romeo, Honda, Kia, BMW
Organizace Euro NCAP vyhlásila pětici vloni testovaných aut, které dopadly ve svých kategoriích nejlépe. V rámci crash testů  absolvovalo 29 vozů nárazy na předek, na bok, na záď, bouraly do figurín simulující chodce a podrobily se detailnímu zkoumání svých bezpečnostních systémů. Mezi prvními je jen jedno z luxusnější třídy, většina jsou běžná auta pro všední den. Svědčí to o tom, že bezpečná auta jsou dostupná pro běžné smrtelníky, kteří v nich pro jejich bezpečí mají větší šanci přežít. Zároveň komisaři Euro NCAP připomněli, na která auta je potřeba si dát pozor, protože nejsou bezpečná.
celý článek
 

Crash test elektroauta potvrdil jeho bezpečí, nehrozí ani poranění proudem

18.ledna 2011 00:01
ADAC
Auto na elektřinu má na palubě vysoké napětí 330 voltů a rozměrné velmi těžké baterie. Že i přesto jsou elektromobily stejně bezpečné jako dnes běžná auta na benzin či naftu, dokázal crash test, který zrežírovaly evropské autokluby.
celý článek
 

Čínský vůz opět zklamal v evropských crash testech

25.listopadu 2010 00:02
Euro NCAP
Plný počet hvězdiček – pět – získalo 10 aut, které prošly posledními nárazovými zkouškami organizace Euro NCAP. Tři z testovaných vozů si odvezly známku o hvězdu horší. Čtyři hvězdičky mohou připadat jako dobrý výsledek, ale v crash testech se lze chlubit pouhým maximem, s méně než pěti hvězdami už tak trochu trpí reputace auta. Černého Petra v podobě pouhých dvou hvězdiček si vytáhlo auto vyrobené v Číně navzdory tomu, že jeho crash test měl napravit nevalnou reputaci vozidel z říše středu.
celý článek
 

Střet dvou aut: i v malé rychlosti je zle, auta mají slabiny

2.listopadu 2010 00:00
ÖAMTC
Když Škodovka před několika týdny na svém polygonu ukázala novinářům čelní střet dvou aut, vypadalo to, že jsou dnešní vozy velmi pevné, odolné a bezpečné. Minulý týden podnikly nezávislý čelní crash test dvou aut západoevropské autokluby a výsledek je alarmující. Pokud do sebe narazí vozidla jedoucí rychlostí 56 km/h, hrozí posádce velké nebezpečí.
celý článek
 

Škoda zábavnou formou děti i rodiče učí, jak bezpečně cestovat v autě

12.října 2010 00:02
Škoda Auto
Že váš potomek opět sedí u počítače a „paří“ hry? Zkuste mu nabídnout ty na stránkách skodahrou.cz, kde se děti baví a zároveň i učí, jak si počínat v autě nebo na silnici. Hry, kvízy, doplňovačky nutí děti přemýšlet, jak bezpečně projet kruhový objezd na kole nebo jestli je správné přeskočit lavičku na skateboardu. O něco vážnější na stránkách skodahrou.cz jsou crash testy, určené ke shlédnutí zejména rodičům. Názorně ukazují, co se může stát, když někdo v autě veze potomka nepřipoutaného nebo nechá pod zadním oknem lahev s vodou. Videa jsou komentovaná postavičkou Oskarem, virtuální testovací figurínou.
celý článek
 

Mezi nástrahami městské dopravy se nově objevuje rychlé elektrokolo

26.července 2010 00:00
Dekra
Jízdní kolo s mladíkem za řídítky rychle vyjíždí z vedlejší silnice, nákladní tatra jedoucí po hlavní brzdí a její řidič troubí. Kolo se řítí dál, kličkuje mezi kolonou aut, přibrzdí a rychle zase nabírá rychlost. Ve zpětném zrcátku se objevuje druhý rychlý bicykl. Dochází mi, že si dva kluci na elektrokolech hrají na honěnou. V plném pražské provozu.
celý článek
 
|< < 1|2... > >|
 

22.11.2017 0:00:23