Cestovní pojištění od ČSOB Pojišťovny
reklama
 
Domů > Testy > Další testy

Test helem pro motocyklisty: zvítězila nejdražší, levné však nepropadly

2.května 2011 00:01
ÖAMTC
Test rakouského autoklubu ÖAMTC se zaměřil na deset motocyklistických helem s výklopnou nebo odnímatelnou bradovou částí. Díky ní se integrální přilba během chvilky promění na otevřenou helmu vhodnou pro jezdce na městských skútrech.
celý článek
 

Pumpa v Kozlově na dálnici D1 zvítězila v evropském srovnání čistoty a kvality služeb u čerpacích stanic

13.dubna 2011 00:00
ADAC
Čerpadlo firmy Unicorn na 122. kilometru dálnice D1 ve směru z Prahy do Brna zvítězilo v evropském testu zaměřeném na kvalitu zázemí u pump. Organizace EuroTest hodnotila čistotu toalet, drahotu v obchodech nebo viditelnost cen paliv z dálnice.
celý článek
 

Sedmimístná auta: výběr je široký, škodovka zatím chybí

6.dubna 2011 00:01
Chevrolet
Osobních aut s třetí řadou sedadel je na trhu okolo padesáti - zájemci mohou volit mezi velkoprostorovými auty, k mání jsou také sedmisedadlové vozy SUV. AutemBezpečně.cz přináší přehled aut s více než pěti sedadly.
celý článek
 

Auta na naftu se vytopí pomaleji než benzinová: nejlepší se vyhřejí za devět minut, nejhorší za 39 minut

11.února 2011 00:01
Petr Buček, automobilky
Více než 500 aut porovnal autoklub ADAC po stránce rychlosti, s jakou vyhřejí v zimě posádce interiér. Na chvostu žebříčku jsou v tomto srovnání výhradně vozy na naftu. Kdo se těší na nástup elektromobilu, musí počítat s tím, že ani tato auta nezaručují rychlé prohřátí kabiny.
celý článek
 

Srovnání kombíků: praktická auta s velkým kufrem zlevňují

9.února 2011 00:02
Peugeot
Octavia kombík je v základní verzi o 12 tisíc levnější než přesně před rokem a dá se pořídit za 365 tisíc korun. Navíc ji na rozdíl od loňska pohání turbomotor. Dokonce za méně než 300 tisíc je nyní k mání kombík Renault Mégane, velké slevy se dočkal v meziročním srovnání o 50 tisíc levnější Ford Mondeo kombi. AutemBezpečně.cz přináší opět po roce velký přehled všech kombíků na českém trhu.
celý článek
 

Test helem pro lyžaře a snowboardisty: jsou bezpečné, ale schází jim pohodlí

27.října 2010 00:00
ADAC
Helmy zachraňují životy zimních sportovců. Rakouský a německý autoklub jako obvykle před příchodem lyžařské sezony podnikly srovnávací test, tentokrát se zaměřil na 16 výrobků. Ukázalo se, že helmy nemají problém s pevností. Schází jim však lepší pohodlí, které zimním sportovcům poskytují.
celý článek
 

Test vosků na karoserii: snadně se nanášejí, ale mají krátký účinek

20.září 2010 00:00
GTÜ
Tekuté vosky slibují ochranu laku auta, který je hlavně na podzim a v zimě vystaven rozmarům počasí a na zasněžených silnicích na něj útočí sůl. Test porovnal šest výrobků a zjistil, že na dlouhodobý účinek vosků není spolehnutí. Po šestitýdenním testu, kdy auto vždy po čtrnácti dnech zajelo do myčky, nebylo na laku po vosku ani stopy.
celý článek
 

Srovnávací test: Baterie elektroskútrů vydrží o dost méně, než slibují výrobci

17.srpna 2010 00:00
ADAC
Malý skútr na baterie se zpravidla vybije po pár desítkách kilometrů, řidiči proto nezbývá než jeho akumulátory často dobíjet. Na druhou stranu odvedou výbornou službu všem, kteří s takovou malou motorku s maximální rychlostí 45 km/h jezdí ráno pro čerstvé pečivo nebo pár kilometrů do práce. Srovnávací test porovnal sedm skútrů na elektřinu.
celý článek
 

Krátké jízdy nedělají dobře naftovým motorům s filtrem pevných částic

9.srpna 2010 00:00
Volkswagen
Stále více naftových motorů dostává ekologický filtr pevných částic. Testy však ukazují, že jejich vinou dochází k ředění oleje motoru hlavně u aut, která majitelé využívají pro jízdu na krátké vzdálenosti. Motory pak hůře mažou, nutnou obranou je častější výměna oleje než doporučuje výrobce vozu.
celý článek
 

Automobilky neuvádějí přesné údaje o spotřebě a zrychlení

12.července 2010 00:00
Hyundai
Snad každý se před koupí auta podívá na jeho udávanou spotřebu a na zrychlení „na stovku“. Zdá se vám však po nějaké době, že z nádrže palivo mizí rychleji a motor je línější, než jste čekali? Nemýlíte se. Údaje výrobců moc realitě neodpovídají, jsou spíše orientační. Někdy však také může auto svého majitele příjemně překvapit, když jezdí úsporněji a rychleji, než tvrdí automobilka.
celý článek
 
|< < 1|2... > >|
 

22.11.2017 0:00:07