Cestovní pojištění od ČSOB Pojišťovny
reklama
 
Domů > Testy > Ekologické testy

Špinavé auto patří do myčky, za jeho očistu na vlastním pozemku či na ulici hrozí pokuta

28.března 2011 00:03
WashTec
Motoristům prakticky nezbývá jiná možnost umytí auta než zajet do profesionální myčky. Pokud za ni chce ušetřit a vůz myje přímo na ulici, na dvorku nebo na zahradě, dopouští se přestupku. Mýt auto takovým způsobem se totiž nesmí, hrozí kontaminace vody.
celý článek
 

Hybridy jsou nadále nejzelenější, ani diesely nejsou o moc horší

14.září 2010 00:00
Toyota
Letošnímu přehledu nejekologičtějších aut, který sestavuje Německý dopravní klub VCD, opět vévodí hybridní toyoty. Vedle zavedeného modelu Prius se na špici objevuje Toyota Auris s hybridní technologií. Dobře si vedou nízkoobjemové dieselové motory a nová řada benzinových turbomotorů 1,2 TSI, která se objevuje také ve škodovkách. Sedm z deseti aut s nejlepším vztahem k životnímu prostředí pochází z Japonska.
celý článek
 

Eko auta mají spotřebu nižší o sedm procent, další je na řidiči

15.dubna 2010 00:01
Volkswagen
Každá automobilka nabízí ekologické modely s přívlastky Greenline, Eco, Bluetec, která spalují tradiční benzin nebo naftu. Německá zkušebna v praktickém testu zjistila, že upravená auta s vylepšenou aerodynamikou, jinak nastavenými převodovkami či speciálními pneumatikami šetří na palivu až 7,7 procenta. Další úspory může přidat řidič stylem jízdy. Tím, že bude dobře předvídat dění na silnici, nebude zbytečně tlačit plyn k podlaze nebo brzy přeřadí na vyšší rychlostní stupeň.
celý článek
 

Dieselové auto dostalo poprvé pět hvězdiček za ekologii

2.dubna 2010 00:01
Volvo
Pět hvězdiček je maximem v crash testech, ale také v hodnocení šetrnosti aut k životnímu prostředí podle německého autoklubu ADAC. Poprvé se do společnosti pětihvězdičkových vozů dostalo auto s dieselovým motorem. Tento primát patří Volvu V70 1.6D DRIVe. Díky nízké spotřebě nafty a malému množství emisí oxidu uhličitého.
celý článek
 

Automatický start/stop systém ušetří dva litry benzinu ve městě

9.února 2010 00:03
Mazda
Stále více výrobců montuje do aut systém, který automaticky vypne motor, když vůz stojí na semaforech nebo třeba v dopravní zácpě. Jakmile se řidič může znovu rozjet a sešlápne spojkový pedál, motor naskočí. Rakouský časopis Auto touring zjistil v praktickém testu, že úspora benzinu při jízdě po městě udělá u takto vybaveného auta i dva litry benzinu na sto kilometrů.
celý článek
 

Recept na ekologický vůz: hybrid nebo miniauto

23.září 2009 17:06
Toyota
Čím větší, tím lepší… to jistě neplatí o automobilech, které chtějí být ekologické. Ohleduplností k životnímu prostředí se totiž nejvíce chlubí minivozy s malými úspornými motory a pak auta, které aspoň zčásti pohání elektromotor.
celý článek
 

Passat na plyn má konečně sobě rovné soky z řad hybridů

16.září 2009 16:39
Toyota
Německý autoklub ADAC přiřadil k nejekologičtějšímu vozu Volkswagen Passat na zemní plyn další dva, oba s hybridním pohonem. Prvním je Toyota Prius, symbol ekologického ježdění, která nemá na životní prostředí o nic horší vliv než plynový passat. Jen o chloupek méně ohleduplná k přírodě je pak inovovaná Honda Insight.
celý článek
 
 

22.11.2017 0:00:51