Cestovní pojištění od ČSOB Pojišťovny
reklama
 
Domů > Zprávy

Motorem roku 2011 je dvouválcová devítistovka na benzin od Fiatu

25.května 2011 00:01
Fiat, Toyota
Že méně je někdy více, platí poslední dobou pro motory, u nichž snižování objemu válců, spotřeby a emisí jde ruku v ruce se zachováním výkonu, a to díky turbodmychadlu. V letošním klání automobilových pohonů Motor roku 2011 drobný dvouválec na benzin od Fiatu porazil tradičně oceňované motory německých automobilek BMW a Volkswagen.
celý článek
 

Opel Zafira Tourer, větší nástupce zafiry, bude v ČR k mání od konce roku

20.května 2011 00:01
Opel
Zakladatel třídy MPV Opel Zafira má následníka s přídomkem Tourer pro ty, kteří si chtějí připlatit za vylepšené auto s moderními technologiemi. Stávající druhá generace zafiry zůstává v nabídce pro méně náročné zájemce, podobně jako i jiné automobilky nechávají ve výrobě starší modely za mnohem menší peníze. Tourer si budou zákazníci u nás moci objednat koncem letošního roku, prodej se naplno rozjede zkraje roku 2012.
celý článek
 

Německo napumpuje do rozjezdu elektromobilů miliardy eur

19.května 2011 00:01
Renault
Německo fandí elektromobilům, za deset let jich chce mít na silnicích alespoň milion. Tamní vláda přijala tak zvaný E-Auto-paket, kterým hodlá nástup aut na elektřinu podpořit.
celý článek
 

Sedan Hyundai i 40 se začne prodávat na podzim, kombi konkuruje Superbu cenou

16.května 2011 00:01
Hyundai
Přímého konkurenta Škody Superb představila automobilka Hyundai v Barceloně. Čtyřdveřový sedan se bude chtít vetřít mezi další silné hráče střední třídy – u nás patří kromě superbu mezi nejpočetnější VW Passat a Ford Mondeo. Ve světě pak Hyundai i40 cílí na Toyotu Avensis. Korejské kombi střední třídy se v tuzemsku zčerstva prodává od 550 tisíc korun.
celý článek
 

Navzdory pověrám bourají řidiči v pátek třináctého méně

13.května 2011 00:01
ADAC
Dnes je pátek 13. května, ale řidiči nemusí mít obavy, že jde o den, který je kvůli nějakým nevysvětleným silám plný neštěstí a dopravních nehod. V Německu totiž spočítali, že řidiči bourají v pátek třináctého méně než v jiné dny.
celý článek
 

Čtvrtina Němců, zejména těch mladých, by si koupila čínské auto

11.května 2011 00:01
Chery, Euro NCAP
Čína se snaží prosadit ve světě své automobily, které zatím nedosahují svou kvalitou ani bezpečností evropských požadavků. Novinky na kolech z říše středu ale nenechávají chladné motoristy v automobilové mocnosti Německu. Šanci na úspěch mají prý zejména čínské elektromobily.
celý článek
 

Dálniční známky a mýta cestou na letní dovolenou: kolik zaplatíte?

10.května 2011 00:01
AB
Dražší poplatky za dálnice na Slovensku a stejně jako loni drahý průjezd krátkou dálnicí po Slovinsku čekají na řidiče, kteří letos zamíří autem na zahraniční dovolenou. AutemBezpečně.cz přináší přehled cen dálničních známek v Evropě.
celý článek
 

Podnapilému cyklistovi hrozí pokuta, o řidičák ani body nepřijde

9.května 2011 00:01
ÖAMTC
S teplými víkendy přibývá otevřených občerstvení se zahrádkami vedle cyklostezek. Leckterý cyklista si zde neodpustí iontový nápoj, jak sportovci s oblibou říkají pivu. Pražící slunko v kombinaci s jedním či dvěma vypitými pivky přitom dokáže s hlavou cyklisty pořádně zatočit. Jaký mu hrozí postih, když s alkoholem v krvi vyrazí na kolo a načapá ho policejní hlídka?
celý článek
 

Novinky na silnicích: zmizí značky varující před radary, zimní pneumatiky budou povinné

6.května 2011 00:01
ŘSD
Od srpna zmizí od silnic cedule varující řidiče před měřením radarem, příští zima přinese nová pravidla pro používání zimních pneumatik. Budou povinné, jakmile na silnice vtrhne zima v podobě sněhu nebo ledu. Poslanci změnili také bodový systém.
celý článek
 

Škoda rozšíří nabídku ekologicky zaměřených modelů, Yeti bude dvoubarevný

5.května 2011 00:01
Škoda Auto
Fabia, Roomster a Octavia dostanou od konce května ekologický paket Green tec a Yeti bude k mání ve dvoubarevné verzi podobně jako Fabia. Škodovky se dočkají také nových barev.
celý článek
 
|< < 1|2|3|4|5|6|7|8... > >|
 

22.11.2017 0:06:52