Cestovní pojištění od ČSOB Pojišťovny
reklama
 
Domů > Zprávy

Auto bez internetu? Pro mladou generaci nepředstavitelné

18.března 2011 00:00
BMW, Audi
Většina mladých lidí si neumí představit život bez mobilního telefonu a internetu. Pro několik předchozích generací přitom představoval vrchol techniky automobil, bez toho se však nejeden dnešní dvacátník obejde. Aby automobilky o mladé řidiče nepřišly, nezbude jim než propojit auta s rychlým internetem.
celý článek
 

Mikrospánek si nevybírá, za volantem může přepadnout každého

17.března 2011 00:01
ÖAMTC
„Najednou jsem sjel z cesty,“ říkají řidiči a řidičky, když líčí svou zkušenost s mikrospánkem. Náhlé usnutí za volantem může postihnout prakticky každého, ukázala studie rakouského autoklubu ÖAMTC. Jak se mikrospánku bránit?
celý článek
 

Po zimě se mytí auta nesmí uspěchat, nejdřív musí zmizet ze silnic sůl

15.března 2011 00:01
WahTec, ŘSD
Ačkoliv už teploty letí nahoru, není dobré hned v prvních jarně vypadajících dnech vyrazit do myčky kvůli smytí zimních nečistot z karoserie a podvozku. Lepší je vyčkat, až déšť pořádně smyje ze silnic zbytky zimního posypu.
celý článek
 

Přehazováním pneumatik mezi sebou se vzorek opotřebí rovnoměrně, má to ale svá pravidla i omezení

14.března 2011 00:01
GTÜ
S nástupem teplejšího počasí se motoristé pomalu mohou chystat na přezutí. Ti důslednější mají uskladněné letní pneumatiky označené, aby je mohli na autě mezi sebou proházet. Ale jak vlastně? Přední za zadní? Pravou za levou? Křížem? Nebo raději letní namontovat na stejnou stranu vozu, kterou před zimou opustily?
celý článek
 

50 výmluv z STK: „To auto používá jen manželka k vození dětí do školy“ a další

11.března 2011 00:01
TÜV Süd
Už padesát let provádějí německé stanice technické kontroly známé pod zkratkou TÜV povinné prohlídky vozidel. Ke svému jubileu uveřejnily 50 nejzajímavějších výmluv, se kterými majitelé aut vyrukovali na techniky.
celý článek
 

Čím vším byl legendární Volkswagen Bulli? Zachraňoval, vozil pivo a dodnes slouží dýdžejům

9.března 2011 00:01
ÖAMTC, Volkswagen
Opravdu legendárních aut je málo. Mezi auta populární snad na všech kontinentech patřil Volkswagen Bulli, kterému německá automobilka minulý týden na autosalonu v Ženevě představila možného nástupce. V jakých rolích se první generace VW Transporter na silnicích i mimo ně objevila?
celý článek
 

Řidiči často blikají na ostatní v dobré víře, ovšem v rozporu s předpisy a zdravým rozumem

8.března 2011 00:02
BMW
Blikání na ostatní auta nebo na chodce je běžnou praxí, která se neděje jen u nás. Pokud chce řidič dát nějaké znamení nebo na něco upozornit, krátké brnknutí o ovladač dálkových světel je první možnost, která se nabízí. Pravidla silničního provozu ale jasně říkají, ve kterých případech je to možné.
celý článek
 

Renault R-Space ukazuje rodinný minivan v jiném světle

4.března 2011 00:03
Renault
Odlišný pohled na víceúčelové vozy představil na autosalonu v Ženevě Renault. Zatímco přední místa jsou ještě jakžtakž běžná, byť futuristických tvarů, vzadu se nachází dětský pokojíček. Zábavu si v rodinném Renaultu užije i řidič, když se pokouší o co nejekonomičtější jízdu, přičemž ho o úspěšnosti v jeho počínání informuje palubní počítač. Pohonem studie R-Space je motor poplatný dnešní době – malý, benzinový, s turbem a hlavně spořivý.

celý článek
 

Volkswagen T1 zvaný Bulli nebo Microbus je zpátky jako stylové auto pro rodinu

3.března 2011 00:01
Volkswagen, Wikipedia
Jeden ze symbolů německého poválečného hospodářského rozmachu, ale také amerických hippie, snad konečně dostane svého moderního následovatele. Jako se s větším či menším úspěchem vrátily do továren moderní a často luxusní verze dříve jednoduchých a populárních aut Fiat 500, VW brouk nebo Mini, blíží se naděje na znovuzrození Volkswagenu Transporter 1.
celý článek
 

Ford B-Max už je skoro hotov: nástupce modelu Fusion nabízí unikátní přístup k zadním sedadlům

2.března 2011 00:01
Ford
Ford to vzal s autem, které vystřídá úspěšný Fusion, za jiný konec. Nástupce už se netváří jako malý vůz do terénu, který těží z toho, že je prostornější než předposlední generace Fiesty, na jejímž základu stojí. Studie B-Max představená na autosalonu v Ženevě hýří prostorem v interiéru, do něhož nabízí jedinečný přístup. Po otevření posuvných dveří nástupu na zadní sedadla nic nepřekáží, postrádá totiž prostřední sloupek karoserie.
celý článek
 
|< < 1|2|3|4|5|6|7|8|9|10|11... > >|
 

22.11.2017 15:43:30