Cestovní pojištění od ČSOB Pojišťovny
reklama
 
Domů > Zprávy

Češi hrají malou domů, nejprodávanější trojice aut v roce 2010 nese emblém Škoda

10.ledna 2011 00:01
Škoda Auto
Nejoblíbenější mezi novými auty se loni stala opět Škoda Octavia. Dvojkou je o třídu nižší fabia, která sekundovala octavii i v předchozím roce. A do třetice všeho dobrého českého – navzdory velkorysým rozměrům a vyšší ceně je třetím nejprodávanějším autem 2010 Škoda Superb.
celý článek
 

Citroën C4 stojí od 275 tisíc korun, inspiraci hledal u německých aut

7.ledna 2011 00:00
Petr Buček
Jedno z nejprodávanějších aut kompaktní třídy vstupuje na český trh po velkém přepracování. Citroën C4 bude pouze pětidveřový, kombíka ani kupé se zákazníci nedočkají. Novinka má základní cenu 274 900 korun.
celý článek
 

Sněhové řetězy: testům vládne klasika s kovovými očky

6.ledna 2011 00:00
ÖAMTC
Kde nestačí zimní pneumatiky, musí přijít ke slovu zimní řetězy. Neměly by chybět ve výbavě řidičů, kteří vyrážejí pravidelně na hory, při cestě do Alp jsou dokonce nutností. Které řetězy koupit a jak o ně pečovat?
celý článek
 

Nová Kia Picanto povyrostla a nebude výhradně pětidveřová

5.ledna 2011 00:01
Kia
Kia Picanto drobných boubelatých tvarů se ve své nové inkarnaci představí s většími proporcemi. Zhlédla se v prostorném modelu Venga, přední maska nad nárazníkem a světlomety sdílejí s tímto MPV velmi podobné rysy. Na rozdíl od současného modelu bude nové picanto možné mít i s trojicí dveří, což by mělo vozu ubrat na praktičnosti, ale přidat na sportovnějším duchu. Světlo oficiálního světa nová Kia Picanto spatří letos v březnu na autosalonu v Ženevě.
celý článek
 

Kdo platí, když auto poničí sníh či rozbitá silnice

4.ledna 2011 00:01
Martin Urban
Auto může v zimě velmi snadno přijít k úhoně, i když o něj pečuje majitel sebelíp. Rozbité sklo pod hromadou sněhu spadlého ze střechy domu anebo prohnuté plechy od ledového balvanu bývají dílem okamžiku. Odspodu zase na tlumiče a závěsy kol číhají výtluky na silnicích, způsobené nebo notně prohloubené mrazem a těžkými vozidly. Kdo mi tohle zaplatí?, ptá se majitel postiženého auta.
celý článek
 

Nové dálnice a silnice v roce 2011: spíše malé krůčky než velká smršť

3.ledna 2011 00:00
ŘSD
Česká dálniční síť se v roce 2011 rozroste o pouhých šest kilometrů, rychlostních silnic přibude jen o málo víc - otevře se 13 nových kilometrů. Původní plány hovořily o otevření pražského tunelu Blanka v letošním roce, řidiči si však budou muset ještě počkat. Motoristé se tak mohou těšit alespoň na nové obchvaty měst a další kousky nových silnic.
celý článek
 

Jaký byl končící rok a co přinese nový

30.prosince 2010 00:00
TCS
Ekonomická krize přinutila řadu řidičů odložit nákup nového nebo jetého auta, kdo však v končícím roce po novém voze sáhl, ušetřil. Ministr dopravy Vít Bárta chce zlevnit výstavbu dálnic třeba i s pomocí čínských firem, jak to s úspěchem vyzkoušeli například v sousedním Polsku. Od soboty musí mít každé auto novou či dovybavenou lékárničku a reflexní vestu. Co přinesl končící rok a s čím počítat v tom novém?
celý článek
 

Slováci připravují svá auta na zimu lépe než Češi

29.prosince 2010 00:02
Chevrolet
Více než třetina českých řidičů chystá vůz na zimu s křížkem po funuse, lidově řečeno. První sněhová nadílka překvapí jejich auto v nedbalkách, tedy na letních pneumatikách. Naši východní sousedi jsou na tom v tomto ohledu lépe. Patrně díky tomu, že Slovensko je více hornaté a bez hlubšího vzorku se motorista neobejde. Slováci také raději vozí auto do myčky. Vyplynulo to z průzkumu automobilky Chevrolet v jedenácti evropských zemích.
celý článek
 

Staré autolékárničky v koši nekončí, pomůžou v Africe

23.prosince 2010 00:02
Adra
Předpisy velí od ledna 2011 vozit v autě autolékárničku s rozšířenou výbavou. Mnoho řidičů spíš než doplňovat zdravotnické potřeby rovnou kupuje lékárničku novou. Přichází otázka, kam s tou starou. Obsah určitě nepatří do odpadkového koše. Některý materiál můžou motoristi darovat na humanitární účely.
celý článek
 

Honička za zloději aneb jak se hledá ukradené auto

22.prosince 2010 00:01
Petr Buček
„Zloději jsou čím dál otrlejší. Dneska vám ukradou auto ve dne, ani se neobtěžují s výměnou espézetky a vesele s ním jezdí po Praze,“ říká Karel. Vyrážíme hledat ukradené auto vybavené vyhledávacím systémem Sherlog. Aniž to zloděj ví, je pod dohledem dispečinku. Jak takové pátrání po ukradeném autě probíhá?
celý článek
 
|< < 1|2|3|4|5|6|7|8|9|10|11|12|13|14... > >|
 

22.11.2017 15:42:43