Cestovní pojištění od ČSOB Pojišťovny
reklama
 
Domů > Zprávy

Jezdit v zimě s autem 4x4 vyžaduje stejnou opatrnost jako s běžným vozem

21.prosince 2010 00:01
Suzuki
Náročnější podmínky na silnicích nesou mnozí řidiči s nelibostí. Kdo měl problém vyjet kopec nebo opustit parkovací místo podobné závěji, může zauvažovat o koupi auta s pohonem všech kol. Ty si s nástrahami zavátých silnic poradí lépe, přitom modely s akčními cenami nemusí být vůbec drahé. U těch levných často nejde o pravé off-roady ani robustní SUV, spíš o běžné auto vylepšené o náhon na všechna kola. Sebevědomé rozjezdy do uklouzaného svahu nebo parkování ve vrstvě sněhu zvládnou snadněji než auta s pohonem jedné nápravy a lépe se drží silnice, zárukou bezpečí samy o sobě ale nejsou.
celý článek
 

Vytahování auta ze závěje má svá pravidla. Když se při tom auto poškodí, pojistka nekryje vše.

17.prosince 2010 00:03
GTÜ
Na majitele velkých terénních aut se zejména ekologicky smýšlející řidiči dívají skrz prsty. Když je ale potřeba vytáhnout zapadlé auto ze závěje nebo příkopu, kam sklouzlo po namrzlé silnici a nehoda si nežádá odbornější zásah, pak přijde pomoc silného auta s pohonem 4x4 vhod. Ne vždy je ale čtyřkolka po ruce, pak je potřeba vytahovat zapadlý vůz tím, co je k dispozici a řídit se několika užitečnými zásadami. Rady vycházejí z doporučení automobilky Subaru.
celý článek
 

Je za 5 minut 12 dostát předpisům pro rok 2011

15.prosince 2010 00:03
GTÜ, Ministerstvo dopravy ČR
Kdo ještě nevybavil své auto vším potřebným pro příští rok anebo si případně nevyměnil řidičák, má nejvyšší čas to napravit. V roce 2011 musí statisíce motoristů nasednout do svých aut už s novým řidičským průkazem. Předpisy také velí doplnit lékárničku v autě o povinnou výbavu a mít po ruce reflexní vestu pro případ nouzového zastavení vozu. Klidné svědomí bude mít také ten, kdo si včas obstará novou dálniční známku pro rok 2011.
celý článek
 

Použití startovacích kabelů vyžaduje přesný postup

14.prosince 2010 00:01
GTÜ
Moderní auta zaplavila elektronika, a startování auta s vybitou baterkou si žádá ještě více opatrnosti než kdy dříve. Rozhodně není vhodné dnešní auta roztlačovat, hrozí poškození katalyzátoru i částí motoru. Startovací kabely nejsou drahé, stojí několik stokorun. Ty úplně nejlevnější ze supermarketu však mohou být k ničemu.
celý článek
 

Nejvíce aut na světě je stříbrných, Evropa se ráda halí do černé

13.prosince 2010 00:01
Porsche, DuPont, Jaguar
Dvě nejrozšířenější barvy aut na světě spolu soupeří jako síla dobra a zla v Pánovi prstenů. Dobro symbolizované stříbrnou má stále ještě navrch, temnota v podobě černých aut z Mordoru už ale pevnost světla téměř dobyla. Zatímco na stříbrnou ztrácejí černá vozidla globálně jen dvěma procenty, v Evropě černá převládá. Na starém kontinentu se mezi vedoucí černou a třetí stříbrnou vetřela ještě nenápadná, ale o to zákeřnější šedá.
celý článek
 

Jak zastavit bezpečně auto v zimě? Nezbývá než jezdit pomaleji.

10.prosince 2010 00:00
Petr Buček
Auto potřebuje na zimní silnici až desetinásobně více místa k zastavení. Na mokré vozovce je nutné kvůli zachování stejné brzdné dráhy jako na suchém asfaltu snížit rychlost o 30 procent, na sněhu nejméně o 50 procent a na ledu dokonce přinejmenším o 70 procent.
celý článek
 

Internet se zabydlí v autech nejpozději za tři roky

9.prosince 2010 00:02
Ford
S pomocí navigace auta umí najít ideální cestu k cíli, moderní bezpečnostní systému dokážou zastoupit laxního řidiče a vozidlo samy v případě hrozícího nebezpečí přibrzdit nebo i zastavit. Podle psychologů jsou auta naším prodlouženým domovem a hájíme si v nich své teritorium. Abychom se bez aut už skutečně neobešli, stále jim schází jedna věc... Internet.
celý článek
 

Nový Ford C-Max stojí od 400 tisíc, delší verze je o 20 000 Kč dražší

8.prosince 2010 00:01
Ford
Praktická auta se zvýšenou karoserií a variabilním interiérem už i v Česku posílil nový Ford C-Max. K dispozici je ve dvou délkách, které mají trochu odlišné možnosti přizpůsobení vnitřního prostoru potřebám pasažérů. Kromě délky a výšky vozu je nejmarkantnějším rozdílem mezi krátkou a delší variantou dvojice posuvných zadních dveří u fordu Grand C-Max. V kategorii minivanů na bázi nižší střední třídy jev ojedinělý, touto vymožeností oplývají častěji MPV o třídu větší, ale i o dost dražší, jako je například nový VW Sharan.
celý článek
 

Navzdory stresu, riziku nehody a drahotě provozu stále rádi usedáme za volant

2.prosince 2010 00:01
Fiat
Řídit auto je pro obyvatele Britských ostrovů nanejvýš lákavá činnost, i když si uvědomují, že většinu času zabijí popojížděním v dopravní zácpě. Od pravidelného řízení je neodradí ani rostoucí počet agresivních řidičů, dražší palivo ani ubývající prostor k parkování. Vyplynulo to z průzkumu britského deníku Telegraph a pojišťovny AXA.
celý článek
 

Srovnání elektromobilu s běžným autem: co je stejné, a co je úplně jinak?

1.prosince 2010 00:00
Citroën
Blíží se revoluce na cestách? Budeme namísto benzinu a nafty tankovat elektřinu? Elektický Nissan Leaf se stal v Evropě autem roku a po celém světě vychází studie za studií, jejichž tvůrci odhadují, kdy a jak se auta na elektřinu prosadí. Kdo před pár lety věřil v rychlý nástup mobilů, internetu, notebooků? Málokdo, a podobné to může být s elektromobily. Co nás tedy čeká a v čem se liší dnešní elektromobil od auta na benzin? K porovnání poslouží první sériově prodávaný elektrovůz od renomované značky na českém trhu Citroën C-Zero.
celý článek
 
|< < 1|2|3|4|5|6|7|8|9|10|11|12|13|14|15... > >|
 

22.11.2017 15:43:07