Cestovní pojištění od ČSOB Pojišťovny
reklama
 
Domů > Bezpečná auta

SUV si v crash testech často nevedou nejlépe

7.června 2010 00:03
Euro NCAP
Nejčerstvějšími nárazovými zkouškami Euro NCAP prošly tři auta – dvě získala plný počet pěti hvězdiček, jedno o hvězdu méně. Jako méně bezpečný se projevil vůz SUV, tedy se stavbou terénního automobilu, ale určený primárně na silnice. Ač se poslední dobou tato kategorie v testech bezpečnosti zlepšuje, celkově má co dohánět.
celý článek
 

Díky vadnému plynovému pedálu Toyoty budou auta bezpečnější

16.března 2010 00:03
Mazda
Japonské automobilky mají obavu, aby je náhodou nepotkal stejný osud jako Toyotu, která musela nechat v minulých měsících upravit na osm milionů svých vozů. Nehodlají dopustit, aby tak banální, ovšem nebezpečná závada jako zaseknutý plynový pedál hnaly auto kupředu, přestože řidič chce zastavit.
celý článek
 

Získat pět hvězd v crash testu Euro NCAP je nyní těžší

9.března 2010 00:03
Euro NCAP
Automobilky se musí od letošního roku více snažit, aby se svými novými modely dosáhly na plný počet hvězdiček hodnocení bezpečnosti podle měřítek Euro NCAP. Z aut testovaných počátkem roku 2010 se pěticí hvězd ověnčila jen rodinná Toyota Verso. Další ryze rodinný vůz Kia Venga si vydobyla čtyři hvězdy, ale ani toto skóre nebylo samozřejmé.
celý článek
 

Volvo zabrzdí samo od sebe před chodcem

8.března 2010 00:01
Volvo
Švédská značka přichází v novém Volvu S60 se systémem, který rozpozná chodce na silnici a auto sám zastaví. Bezpečné radary a kamery zabraňující tragickým srážkám by se mohly rozšířit do všech nových aut – jak se to v posledních letech povedlo airbagům, ABS nebo ESP.
celý článek
 

Otazníky kolem elektromobilů – budou stejně bezpečné jako dnešní auta?

17.února 2010 00:02
Petr Buček
Zabezpečení aut na elektřinu v případě nehody nedává spát inženýrům automobilek, které na pohon budoucnosti sázejí. Nejen u Volva jsou v současné době na pořadu dne odpovědi na otázky, jaký typ baterií je nejbezpečnější, kde je v autě vozit a co se s nimi a s dalšími částmi elektrického pohonu stane v případě nehody.
celý článek
 

Pět nejbezpečnějších aut roku 2009 podle Euro NCAP

2.února 2010 00:01
Volkswagen
Organizace Euro NCAP vyhlásila pětici nejbezpečnějších aut loňského roku. Mezi vozy s nejvyšším skóre v crash testech, při kterých se zkoumala ochrana dospělé posádky, dětí, chodců a kvalita bezpečnostních systémů, až na jednu výjimku nejsou luxusní limuzíny. Naopak excelují auta nižší střední třídy, hybridy a také jedno překvapení z kategorie malých vozů.
celý článek
 

Vlak na dálnici - vítejte v budoucnosti

12.ledna 2010 00:02
Volkswagen
Už napřesrok se bude ve třech zemích starého kontinentu zkoušet v praxi projekt Sartre. Při delších cestách po dálnici umožní řidiči připojit se ke skupině aut jedoucích stejným směrem a svěřit ovládání auta tomu, kdo celou kolonu vede. Kdo jede v tak zvaném silničním vlaku, ušetří pětinu paliva a během společné jízdy může pracovat či relaxovat, než se rozhodne odpojit a jet si opět svou cestou.
celý článek
 

AutemBezpečně.cz přináší výsledky crash testů 250 aut

2.prosince 2009 00:03
Euro NCAP
Tak jako usilují dobré restaurace aspoň o jedinou michelinskou hvězdičku, touží automobilky u svých nových modelů rovnou po pětici. Zavedené značky, které už pár aut oceněných pěti hvězdami mají, nesmí usnout na vavřínech a u jejich dalšího modelu se obecně očekává, že nebude méně bezpečný než ten předchozí. Když některá jejich novinka v crash testu Euro NCAP propadne, je z toho poprask. Portál AutemBezpečně.cz přináší výsledky crash testů 250 aut právě podle metodiky Euro NCAP. Výsledky nárazových zkoušek právě toho vašeho auta najdete ve vyhledávači na každé stránce pod nadpisem Je vaše auto bezpečné?
celý článek
 

Na podzim 2009 nasbíral v crash testech Euro NCAP nejvíce bodů Opel Astra

26.listopadu 2009 00:03
Euro NCAP
Právě uveřejněné výsledky posledních crash testů zkušebny Euro NCAP vypovídají o sílícím důrazu na bezpečnost aut. Pět hvězdiček se stalo standardem, a auto, které jich získá méně, je pak zkoumáno pod drobnohledem. Černého Petra si tentokrát vytáhla Toyota Urban Cruiser.

celý článek
 

Nové Volvo S60 se v malých rychlostech vyhne chodcům

11.listopadu 2009 00:01
Volvo
Díky zařízení City Safety pozná nové Volvo S60 člověka na silnici a zabrzdí, i když ho řidič přehlédne. Varovný systém má úplně zamezit střetům s chodci do rychlosti 25 km/h. Novinka švédské značky se začne prodávat příští rok. V té době už možná bude automobilka Volvo patřit čínské firmě Geely.
celý článek
 
|< < 1|2... > >|
 

21.11.2017 23:53:14