Cestovní pojištění od ČSOB Pojišťovny
reklama
 
Domů > Bezpečná výbava

Test stěračů: ruce pryč od levných a bezejmenných

23.května 2011 00:01
GTÜ
Kdo chce mít dobrý výhled z auta přes čisté čelní sklo, potřebuje kvalitní stěrače. Test německé organizace GTÜ porovnal levné i dražší bezraménkové stěrače. Nejlevnější ze supermarketu propadly.
celý článek
 

Test nosičů kol na střechu a na tažné zařízení ovládly produkty Thule

18.května 2011 00:01
ADAC
Jak pohodlně a bezpečně odvézt jízdní kola na střeše auta nebo na jeho tažném zařízení, radí nejnovější test evropských autoklubů. V obou kategoriích zvítězily nosiče značky Thule.
celý článek
 

Správný tlak v pneumatikách sníží spotřebu benzinu i nafty

12.května 2011 00:01
GTÜ
Vysoké ceny paliva nutí řidiče dbát na každou maličkost, spotřebu auta ovlivní také správný tlak v pneumatikách. Podle německé sítě stanic technické kontroly GTÜ ovlivní množství vzduchu v gumách spotřebu až o čtvrtinu. Navíc se podhuštěné pláště rychleji opotřebují.
celý článek
 

Jak správně koupit helmu na motorku nebo na skútr

3.května 2011 00:01
ÖAMTC
Špatně zvolená helma dovede znepříjemnit jízdu na motorce. Buď tlačí, nebo je naopak příliš velká, v nejhorším případě není moc vidět ven. Při koupi helmy se vyplatí držet osvědčených zásad.
celý článek
 

Test helem pro motocyklisty: zvítězila nejdražší, levné však nepropadly

2.května 2011 00:01
ÖAMTC
Test rakouského autoklubu ÖAMTC se zaměřil na deset motocyklistických helem s výklopnou nebo odnímatelnou bradovou částí. Díky ní se integrální přilba během chvilky promění na otevřenou helmu vhodnou pro jezdce na městských skútrech.
celý článek
 

Přehazováním pneumatik mezi sebou se vzorek opotřebí rovnoměrně, má to ale svá pravidla i omezení

14.března 2011 00:01
GTÜ
S nástupem teplejšího počasí se motoristé pomalu mohou chystat na přezutí. Ti důslednější mají uskladněné letní pneumatiky označené, aby je mohli na autě mezi sebou proházet. Ale jak vlastně? Přední za zadní? Pravou za levou? Křížem? Nebo raději letní namontovat na stejnou stranu vozu, kterou před zimou opustily?
celý článek
 

Vhodná doba na nové pneumatiky – po čtyřech, šesti, deseti letech provozu?

19.ledna 2011 00:01
Goodyear Dunlop, Fulda
Odpovědný motorista kontroluje tlak v pláštích svého auta aspoň dvakrát za měsíc, čas od času i hloubku vzorku. Od pohledu jsou v pořádku a dezén je ještě v normě, ale už si ani nemůže vzpomenout, jak dlouho pneumatiky vlastně má. Nabízí se pak otázky, kolik let je možné s klidným svědomím pneumatiky používat, zdá má na životnost gumy vliv oprava po defektu a co její stav nejvíce ovlivňuje.
celý článek
 

Rodiče si stěžují, že pásy jejich auta jsou krátké a nezapnou dětskou sedačku. Co s tím?

14.ledna 2011 00:01
Cybex
Rodiče v dobrém úmyslu pro potomky pořídí to nejlepší z bezpečnostního vybavení do auta, co je na trhu. A nemusí si uvědomit, že například moderní bezpečná autosedačka se skvělými výsledky v testech a všemožnými doporučeními nemusí být vhodná právě pro jejich auto. Někteří rodiče například zjistí, že pásy jejich auta jsou pro sedačku krátké. Pozdějšímu rozčarování ze špatného výběru autosedačky lze předejít jediným způsobem – v autě ji ještě před nákupem řádně vyzkoušet, potomka do ní posadit a ověřit si, že si sedačka rozumí jak s dítětem, tak s autem.
celý článek
 

Parkovací kamery, nedávno luxusní zboží, se stávají běžnou bezpečnostní pomůckou

3.listopadu 2010 00:01
Martin Urban
Zaparkovat do dlouhé řady odstavených aut nebo v hustě obsazené garáži nákupního centra vyžaduje cvik a velkou obezřetnost. Motorista si může vykroutit krk, „na zrcátka“ každý parkovat neumí. Navíc hrozí nebezpečí, že cestu zkříží člověk s nákupním vozíkem, nedejbože dítě. Pak pomůže parkovací kamera, dříve vymoženost pouze drahých aut, dnes prakitcká věc, která významně napomáhá bezpečnému popojíždění po parkovišti.

celý článek
 

Airbagy ve starších nehavarovaných autech nepotřebují měnit za nové

26.října 2010 00:01
Euro NCAP
Majitelé letitých, ale technicky bezproblémových aut by si mohli dělat hlavu s varováním ohledně prošlé lhůty airbagů. Pro klid duše je samozřejmě nejlepší svěřit jejich kontrolu odbornému autoservisu, ale výměna airbagů za nové ve většině případů nebude nutná. Navzdory původním odhadům výrobců, že se budou muset vyměnit po deseti letech provozu auta.
celý článek
 
|< < 1|2|3... > >|
 

22.11.2017 0:03:45