Cestovní pojištění od ČSOB Pojišťovny
reklama
 
Domů > Bezpečná výbava

Deset nových technologií oceněných Euro NCAP, které vás v autě ochrání

8.října 2010 00:01
Opel
Organizace Euro NCAP je pověstná svými stále se zpřísňujícími se crash testy aut. U simulovaných havárií ale její osvěta bezpečných aut nekončí. Zaměřuje se i na aktivní schopnosti aut, nakolik dokážou přispět k tomu, aby k nehodě vůbec nedošlo. Anebo když už k ní dojde, jestli auto umí přivolat pomoc. Od letošního roku oceňuje nové technologie, které výrazně napomáhají bezpečné jízdě a bezpečí posádky, cenou Euro NCAP Advanced. Zatím jsou tyto hlídače pruhu, systémy pro automatické přivolání pomoci nebo brzdící vozidlo bez přičinění řidiče v autech vzácností, ale za pár let budou běžnou výbavou. Ceny Euro NCAP vyhlásilo na právě probíhajícím autosalonu v Paříži.
celý článek
 

Jednoduchá karta má zachránit tisíce životů

29.září 2010 00:00
ÖAMTC
Auta jsou stále bezpečnější, lépe odolávají nárazům a posádka je chráněna početnějšími polštáři airbagů. Záchranáři přijíždějící k nehodám však narážejí na nečekaný problém: čím dál pevnější karoserie u nejnovějších aut jsou pro ně větším oříškem než u starších vozů, stříhání vyztužené karoserie speciálními nůžkami se prodlužuje. Navíc hrozí, že špatně vedený řez může narušit plynový generátor airbagů a dojde k ohrožení hasičů i posádky uvězněné v autě.
celý článek
 

Airbagy nového Fordu Focus se přizpůsobí mírám pasažérů

21.září 2010 00:03
Ford
Technologie nových airbagů, které vyvinula automobilka Ford, dokáže „přečíst“, jakou posádku auto právě veze. Přesně odhadne, jestli je řidič či spolujezdec vysoký nebo malý, tlustý nebo hubený. A během zlomku vteřiny nadávkuje do airbagu tolik vzduchu a pod takovým tlakem, aby poskytl ideální oporu právě tomu pasažérovi, kterého má chránit. Tyto chytré airbagy se objeví v roce 2012 v nových Fordech Focus.
celý článek
 

Nissany na parkovišti neohrozí chodce – když si jich nevšimne řidič, auto ano

6.srpna 2010 00:02
Nissan
Zbytečným nehodám, které se stávají například na přeplněných parkovištích u supermarketů, by u Nissanu chtěli začít do dvou let předcházet. Automobilka vyvíjí systém, který při zajíždění mezi auta nebo vyjíždění z řady vozidel řidiče varuje před případným chodcem, který se mu dostane v nejbližší vteřině do cesty. Pokud řidič zrovna nesleduje obrazovku, kde je člověk zachycený kamerami vidět, hlasitým bzučením systém na hrozící střet upozorní.
celý článek
 

Chystané změny na rok 2011: lékárnička, řidičák, reflexní vesta

6.května 2010 00:01
Štěpař-Delta
Přinejmenším doplnit lékárničku v autě si musí motoristé nejpozději koncem letošního roku, anebo koupit novou. Stovky tisíc motoristů čeká také výměna řidičského průkazu, s obstaráním nového dokladu není radno otálet. Zapomenout řidiči nesmí ani na reflexní vestu, která bude od ledna povinnou výbavou všech aut.
celý článek
 

Virtuální krajnice promítnutá na čelní sklo napomůže bezpečné jízdě za mlhy

24.března 2010 00:02
General Motors
Automobilka General Motors rozvíjí svůj vynález displeje promítnutého na čelní sklo. Jeho nejnovější verze z něj učinila obrazovku, na kterou za špatné viditelnosti vykreslí před řidičovy oči nečitelnou krajnici vozovky, vytáhne z mlhy značku s maximální povolenou rychlostí či upozorní na lidi nebo zvěř v blízkém okolí.
celý článek
 

Test potvrdil, že chytré tempomaty s radarem předcházejí nehodám

15.března 2010 00:01
Volkswagen
V prodeji jsou auta s adaptivními tempomaty neboli radary, které sledují odstupy mezi auty a takto vybavený vůz zabrzdí, když se nebezpečně přiblíží k vozu před ním. Německý autoklub ADAC porovnal radarové systémy v šesti autech různých značek a za vítěze vyhlásil Volvo XC60.
celý článek
 

Sedák pro větší děti by se měl použít jen výjimečně

18.února 2010 00:01
ADAC
Jednoduchý sedák za pár stovek ze supermarketu nebo jiného obchodu nezajistí dítě v autě tak dobře jako sedačka s bočních ochranou sahající až k hlavě dítěte. Při výběru mezi sedačkami pro děti od 15 do 36 kilogramů je proto lepší si připlatit a zvolit takovou, která dokázala své kvality v nezávislých crash testech. Sedačku této třídy lze koupit za částky od 2500 korun.
celý článek
 

Test stěračů: Za kvalitu se platí, moderní bezraménkové porážejí klasiku

21.ledna 2010 00:06
ÖAMTC
Ve srovnávacím testu 10 sad stěračů zvítězily stírací lišty Bosch Aerotwin, které patří mezi bezraménkové přezdívané „aero“. Autokluby Německa a Rakouska zjistily, že se vyplatí koupit značkové a tudíž i dražší výrobky pro správné čištění předního skla automobilu. Ve srovnání moderních ohebných stěračů s klasickými raménkovými měla navrch nová technika.
celý článek
 

Ledabyle připevněný vánoční stromek spadne ze střechy a ohrozí okolí

10.prosince 2009 00:05
ADAC
Pokud vezete vánoční stromeček na střeše auta, měli byste jej upevnit nejlépe textilními upínacími pásy. Naopak zcela nevhodné jsou elastické popruhy známé také pod názvem gumicuky. Tyto napínací šňůry symbol Vánoc na střeše neudrží ani při havárii, ani během kritického manévru s autem.
celý článek
 
|< < 1|2|3... > >|
 

21.11.2017 23:43:44