Cestovní pojištění od ČSOB Pojišťovny
reklama
 
Domů > Bezpečná výbava

Za tři roky na sebe pneumatiky řeknou, jak jsou hlučné, bezpečné a ekologické

4.prosince 2009 00:02
Chrysler Group LLC.
Evropský parlament připravil zákon, podle kterého budou za tři roky muset všechny nové pneumatiky nést informace o tom, do jaké energetické kategorie spadají, jakým hlukem zatěžují okolí a jakou přilnavost mají k mokré vozovce.

celý článek
 

Test střešních boxů: Který je bezpečnější a jak obstojí v dešti?

20.listopadu 2009 00:03
ADAC
Slabým místem střešních boxů je bezpečné zajištění zavazadel. Ve srovnávacím testu, který vyzkoušel osm boxů různých značek, se v jednom případě ocitl náklad po simulované nehodě dokonce skoro na silnici. Na vině jsou slabé popruhy, které mají na starost zavazadla uvnitř těchto schránek. Test autoklubů zkoušel kromě bezpečnosti mimo jiné také odolnost boxů při jízdě v dešti.
celý článek
 

Ford přichází s nafukovacími bezpečnostními pásy

12.listopadu 2009 00:46
Ford
Další krok evoluce bezpečnostních prvků je doslova za rohem. Automobilka Ford bude na zadní sedadla svých vozů montovat nafukovací bezpečnostní pásy. Ochránit by měly zranitelnější pasažéry, než jsou běžní dospělí cestující - děti a starší lidi, kteří na zadních místech sedávají nejčastěji.

celý článek
 

Xenonové světlomety svítí mnohem lépe než halogeny, potvrdil test

10.listopadu 2009 00:02
ADAC, ÖAMTC
Halogenové žárovky neposvítí na cestu tak dobře jako xenonové výbojky. Ukázal to test, který porovnal běžná světla s jejich modernějšími konkurenty. Xenony dosvítí dále a s větší intenzitou, řidič má díky tomu lepší přehled o noční vozovce.
celý článek
 

Test dětských autosedaček (podzim 2009): Nebezpečí hrozí při nárazu ze strany

23.října 2009 00:01
ÖAMTC
Jen jedna z deseti testovaných sedaček dostala výborné hodnocení za ochranu dětí při bočním nárazu v nejnovějších zkouškách německého autoklubu ADAC. Vítězem se stal model Brio Primo se systémem isofix určený dětem do 13 kilogramů.
celý článek
 

Test odhalil zimní pneumatiky, které nejsou vhodné na sníh

25.září 2009 12:39
ÖAMTC
Možná to leckoho překvapí, ale některé zimní pneumatiky si nevědí rady se zasněženou silnicí. Ukázaly to testy evropských autoklubů. Před příchodem zimy otestovaly 34 sad pneumatik a sestavily žebříčky od nejlepších po nejhorší.
celý článek
 

Testy (jaro 2009): I mezi isofixovými sedačkami se najdou nebezpečné

19.září 2009 09:50
ÖAMTC
Crash testy dokazují, že už náraz v rychlosti 30 km/h může být pro dítě bez autosedačky tragický. Jak vybrat nejbezpečnější sedačku radí pravidelné společné testy autoklubů a spotřebitelských organizací z Německa, Rakouska a dalších zemí. Test uskutečněný na jaře 2009 si vzal na mušku 22 nových modelů všech kategorií autosedaček. Dobrou zprávou je, že v každé testované kategorii lze nají jednu nebo více sedaček mezi letošními novinkami, které v testech prokázaly vysokou odolnost.
celý článek
 

Testy 2007 a 2008: Přibývá dětských autosedaček s isofixem

14.září 2009 09:33
ÖAMTC
Jakákoli sedačka lepší než žádná, řekne si rodič a koupí potomkovi tu nejlevnější nebo tu, na kterou narazí první. Má sice pravdu, proč ale nekoupit raději to nejlepší, co trh nabízí, když to navíc nemusí stát majlant? Přepestrá nabídka autosedaček má výhodu v tom, že si nějakou pro své dítě najde každý, orientaci v záplavě značek a typů ale široký výběr znesnadňuje. O to víc pozornosti by zodpovědní rodiče měli věnovat nezávislým testům a kupovat pouze výrobky, které jejich potomky v případě nehody ochrání.
celý článek
 
|< < 1|2|3... > >|
 

21.11.2017 23:44:41