Cestovní pojištění od ČSOB Pojišťovny
reklama
 
Domů > Zelená auta

Test Škody Roomster Greenline – za eko se platí

28.prosince 2010 00:01
Petr Buček
Starý známý univerzální voják z Mladé Boleslavi, který poslouží jako prostorný dopravce pro rodinu i jako menší dodávka, umí být i velmi úsporný. Roomster Greenline osazený tříválcem si nárokuje v průměru pět litrů nafty, a kdo uvažuje o praktickém autě, se kterým by ročně najel desítky tisíc kilometrů, nesáhnul by u verze Greenline vedle. Odradit by mohla pořizovací cena 390 tisíc korun.
celý článek
 

Srovnání elektromobilu s běžným autem: co je stejné, a co je úplně jinak?

1.prosince 2010 00:00
Citroën
Blíží se revoluce na cestách? Budeme namísto benzinu a nafty tankovat elektřinu? Elektický Nissan Leaf se stal v Evropě autem roku a po celém světě vychází studie za studií, jejichž tvůrci odhadují, kdy a jak se auta na elektřinu prosadí. Kdo před pár lety věřil v rychlý nástup mobilů, internetu, notebooků? Málokdo, a podobné to může být s elektromobily. Co nás tedy čeká a v čem se liší dnešní elektromobil od auta na benzin? K porovnání poslouží první sériově prodávaný elektrovůz od renomované značky na českém trhu Citroën C-Zero.
celý článek
 

Autem roku 2011 je elektrický Nissan Leaf, v Česku bude až za dva roky

30.listopadu 2010 00:00
Nissan
V evropské anketě o auto roku 2011 zvítězil elektromobil Nissan Leaf. Jeho úspěch potvrzuje, že benzinové a naftové vozy brzy dostanou konkurenci tankující u zásuvky. V Česku se však Nissan Leaf bude dát koupit až za dva roky. Druhé místo v prestižní anketě o auto roku 2011 obsadila Alfa Romeo Giulietta a třetí příčka patří Opelu Meriva.
celý článek
 

Opel zveřejnil cenu Ampery, stojí v přepočtu přes milion korun

18.listopadu 2010 00:01
Opel, Chevrolet, Ford
Evropský klon amerického Chevroletu Volt, jednoho z prvních elektromobilů určených pro masovou produkci, dostal cenovku. Auto za bratru milion korun plus nějaké drobné bude pohánět elektrický proud dobitý buď ze zásuvky, nebo vyrobený během jízdy spalováním benzinu v generátoru. Velké koncerny s početnou flotilou firemních aut už objednávají desetitisíce aut na proud, díky čemuž by se cena ekologických vozidel mohla brzy snížit.
celý článek
 

Mazda 2 by od příštího roku měla jezdit za 3,33 l/100 km, a není to hybrid

1.listopadu 2010 00:03
Mazda
Pátý největší japonský výrobce osobních aut začíná pracovat na snižování žíznivosti u svých modelů. Do roku 2015 chce Mazda snížit spotřebu svých aut o 30 procent v porovnání s hodnotami z roku 2008. Směrem dolů mají jít i emise oxidu uhličitého, jemuž se přisuzuje lví podíl na globálním oteplování. Mazda toho chce docílit novými technologiemi sdruženými pod názvem Skyactiv, vlaštovkou v jejich využívání bude vůz z kategorie malých Mazda 2.
celý článek
 

Anketa: Řidiči aut se start-stop systémem motoru jsou s technickou novinkou spokojení a jezdí levněji

22.září 2010 00:00
Volkswagen
Přibývá automobilek, které montují do svých vozů start-stop systém. Ten automaticky vypíná a zapíná motor při zastavení auta třeba na semaforech. Technická novinka stará jen pár let míří právě také do škodovek. Jak ukazuje průzkum mezi německými řidiči, kteří mají ve svém autě start-stop systém, vládne mezi uživateli spokojenost. Auta jezdí s menší spotřebou paliva.
celý článek
 

Hybridy jsou nadále nejzelenější, ani diesely nejsou o moc horší

14.září 2010 00:00
Toyota
Letošnímu přehledu nejekologičtějších aut, který sestavuje Německý dopravní klub VCD, opět vévodí hybridní toyoty. Vedle zavedeného modelu Prius se na špici objevuje Toyota Auris s hybridní technologií. Dobře si vedou nízkoobjemové dieselové motory a nová řada benzinových turbomotorů 1,2 TSI, která se objevuje také ve škodovkách. Sedm z deseti aut s nejlepším vztahem k životnímu prostředí pochází z Japonska.
celý článek
 

Hybridní Toyota Auris není levná, ale jezdí doslova za pár litrů

9.září 2010 00:03
Toyota
Toyota jako jedna z prvních automobilek nabídla hybridní pohon v autě nižší střední třídy. Vedle speciálního modelu Prius, který je mnohem dražší, bude mít přídavný elektromotor u spalovacího motoru i Auris. Vybavený systémem Hybrid Synergy Drive si pak tento vůz řekne o necelé čtyři litry benzinu na sto kilometrů.
celý článek
 

Hybridní Toyota Prius bude zvuk motoru vytvářet uměle

1.září 2010 00:02
Toyota
S elektrickými automobily anebo hybridnímu vozy, které zrovna pohání pouze elektromotor, je jedna velká potíž. Jsou příliš tiché, a tudíž nebezpečné, zejména pro chodce. Musí tedy nějaký hluk či zvuk vydávat, k čemuž stačí přehrávat záznam. Ideální je zvuk motoru, na jaký jsou motoristi i chodci zvyklí. Aby vozy poháněné elektromotorem nebyly svým tichým provozem nebezpečné, musí zvuk běžícího motoru vytvářet uměle.
celý článek
 

Novou ropou se stane lithium, důležitá látka v bateriích elektromobilů

26.srpna 2010 00:00
Continental
Ropa platí za téma celosvětové politiky, novou důležitou surovinou pro auta se stane lithium. Tento lehký a měkký kov je základem moderních baterií pro nastupující vlnu elektroaut. Lithia je dost na to, aby elektroauta vystřídala na silnicích vozy tankující benzin nebo naftu. Studie ale varují, že si lithium v jednom ohledu nezadá s ropou - obě suroviny se těží hlavně v zemích, které nejsou zárukou stability.
celý článek
 
|< < 1|2|3|4|5|6... > >|
 

21.11.2017 23:55:39