Cestovní pojištění od ČSOB Pojišťovny
reklama
 
Domů > Zelená auta

Peugeot 3008 HYbrid4 má elektromotor navíc pro zadní kola

25.srpna 2010 00:02
Peugeot
Loňská novinka, která se tváří jako kříženec mezi velkoprostorovým vozem a SUV, bude k mání také coby hybrid a netypická čtyřkolka k tomu. Vůz, který si za svůj inovativní design a nevšední pojetí vysloužil například nominaci na Auto roku 2010, se nyní díky malému elektromotoru a armádě baterií pod podlahou pochlubí kromě malé spotřeby nafty i velmi nízkými emisemi.
celý článek
 

Elektromobilům se rýsuje konkurence – auta na bioplyn ze splašků

16.srpna 2010 00:02
GENeco
Když se řekne ekologicky čisté palivo, ne každý si představí zapáchající plyn. A když ten plyn pochází ze stok, kam ústí odpadní roury stovek tisíců záchodů, může se byť jen z představy o jeho čistotě kroutit nos a motat hlava. Ale tento plyn, metan, dokáže úspěšně pohánět auta podobně jako třeba zemní plyn. U VW Beetle, přejmenovaného na Bio Bug, se přestavba na alternativní palivo povedla.
celý článek
 

Dva očekávané elektromobily mají konkrétní ceny. A jsou drahé.

29.července 2010 00:01
Chevrolet
Koncern General Motors oznámil cenu svého elektrického vozidla Chevrolet Volt ve výši 41 000 amerických dolarů. Japonský konkurent Nissan Leaf bude o něco levnější. Jeho cena necelých 33 tisíc dolarů bude vykoupena kratším dojezdem. Zatímco Leaf se může chlubit nulovými emisemi, protože bude závislý pouze na dobíjení baterie ze zásuvky, elektřinu pro stovky kilometrů dojezdu si Volt vyrobí spalováním benzinu.
celý článek
 

Důvěru v elektrický pohon má posílit dlouhá záruka na baterii

23.července 2010 00:01
Chevrolet
Kolem elektromobilů nepanuje jen nadšení. Role zlých sudiček se zhostili i někteří vědci a autům poháněným elektřinou nedávají šanci na životaschopnost delší než dva roky. Neblahým předpovědím nyní kontruje koncern General Motors s osmiletou zárukou na baterie ve svém Chevroletu Volt. Dokonce delší než na ostatní části vozu.
celý článek
 

Blízká budoucnost? Auta komunikují se semafory, pumpou i parkovištěm

18.června 2010 00:00
Audi
Po německém Ingolstadtu jezdí auta, která přesně ví, kdy padne na semaforu zelená a podle toho udržují optimální rychlost. Aby zbytečně nestála na křižovatce a nepálila palivo při rozjezdech. Stejné auto přijíždí k parkovišti a jeho řidič na displeji vidí počet volných míst. Při odjezdu zaplatí zmáčknutím tlačítka vedle sedadla a peníze zmizí z jeho účtu. Podobně hladce proběhne platební transakce při tankování.
celý článek
 

Elektromobily jsou vystavené na milost počítačovým pirátům

26.května 2010 00:03
Nissan
Hybridy a auta na elektřinu napěchované elektronikou, integrovanými obvody a procesory fungují tak trochu jako velký pojízdný počítač. A tak jako je pro hackera snadné se téměř do každého komputeru nabourat a třeba ukrást data, je možná napadnout elektroniku automobilu na baterie a vyřadit z provozu některé funkce. Bohužel i ty, na kterých zásadně závisí bezpečnost jízdy. Útok počítačového piráta na jedoucí elektromobil by mohl způsobit nehodu s tragickými následky.
celý článek
 

S elektromotorem přes 500 kilometrů: Chevrolet Volt MPV5

12.května 2010 00:02
Chevrolet
Studie Chevrolet Volt MPV5, představená automobilkou na letošním autosalonu v Šanghaji, je plnohodnotným rodinným autem pro krátké i dlouhé cesty, který pohání elektrický proud. Baterie a elektromotor zastanou jízdy všedního dne s nulovými emisemi, delší cestování pojistí spalovací generátor pod kapotou.
celý článek
 

Američané si elektromobil koupí až poté, co jejich dům prověří elektrikář

29.dubna 2010 00:03
Nissan
Zájemci o Nissan Leaf, jeden z prvních masově vyráběných elektromobilů, můžou odejít ve Spojených státech z prodejny s nepořízenou. Japonský výrobce aut pověřil své prodejce, aby si případného budoucího majitele vozu nejdříve proklepli. Pokud nebude vhodným adeptem, dealer se mu koupi elektromobilu pokusí rozmluvit a doporučí vůz se spalovacím motorem.
celý článek
 

Koncept VW Milano Taxi ukazuje, jak budou vypadat malé škodovky

22.dubna 2010 00:01
Volkswagen
Na autosalonu v Hannoveru automobilka Volkswagen představila městské auto na elektrický proud, které napovídá, jaké budou tvary nejmenších vozů i dalších koncernových značek Škoda a Seat. Koncept ekologického vozu je upraven jako taxi s nevšedním uspořádáním dveří a prostoru pro přepravu zavazadel.
celý článek
 

Elektrický Renault Fluence Z.E. nebude dražší než auta na naftu

20.dubna 2010 00:02
Renault
Francouzská automobilka Renault před časem rozšířila svou nabídku o sedan nižší střední třídy, který svými rozměry konkuruje Škodě Octavia, přičemž je podstatně levnější. Nyní představuje jeho verzi na elektrický proud. Renault Fluence Z.E. předjíždí konkurenci více možnostmi dobíjení a opět nižší cenou.
celý článek
 
|< < 1|2|3|4|5|6... > >|
 

22.11.2017 15:44:07