Cestovní pojištění od ČSOB Pojišťovny
reklama
 
Domů > Zelená auta

Evropská unie chce dohlížet na zavádění elektromobilů v členských zemích

19.dubna 2010 00:01
Citroën
Jednotné zásuvky, společný vývoj a stejnou finanční podporu pro první zájemce o elektromobily plánuje zavést Evropská unie. Nelíbí se jí, že každá země se k autům na elektřinu staví jinak. Někde chtějí jejich baterie dobíjet, jinde je raději po vybití vymění, některé země plánují příspěvek pro zákazníky pět tisíc eur. Například v Česku vláda zatím k elektromobilům nepromluvila.
celý článek
 

Audi má nastolit vládu Volkswagenu v říši hybridů a elektromobilů

18.března 2010 00:01
Audi a VW
Začne to plně hybridním A6, pak bude ofenziva aut s alternativním pohonem prémiové značky koncernu VW pokračovat i u modelů nižších tříd. Strategií německého gigantu je ovládnout trh s hybridními a elektrickými vozidly do konce nastávající dekády.
celý článek
 

Peugeot a Citroën chtějí prodávat elektroauta masově jako první v Evropě

11.března 2010 00:01
Petr Buček
Od letošního roku začne Mitsubishi dodávat dvojici francouzských automobilek první tisíce vozidel na elektrický pohon. Do roku 2015 jich má být na sto tisíc. Překotný zájem o elektromobily dělá výrobcům vrásky na čele – obávají se, že masivní poptávce nedokážou okamžitě vyhovět.
celý článek
 

Peugeot 5 s hybridním pohonem má výkon 200 koní a spotřebu 3,8 litru

19.února 2010 00:01
Peugeot
Podobu chystaného Peugeotu 508 ukazuje studie, která se za pár dní představí na autosalonu v Ženevě. Chystaný konkurent pro Škodu Superb, Citroëny C5 nebo Fordy Mondeo nahradí v nabídce francouzské značky hned dva modely – 407 a 607. Nabídne také hybridní pohon.
celý článek
 

Otazníky kolem elektromobilů – budou stejně bezpečné jako dnešní auta?

17.února 2010 00:02
Petr Buček
Zabezpečení aut na elektřinu v případě nehody nedává spát inženýrům automobilek, které na pohon budoucnosti sázejí. Nejen u Volva jsou v současné době na pořadu dne odpovědi na otázky, jaký typ baterií je nejbezpečnější, kde je v autě vozit a co se s nimi a s dalšími částmi elektrického pohonu stane v případě nehody.
celý článek
 

Automatický start/stop systém ušetří dva litry benzinu ve městě

9.února 2010 00:03
Mazda
Stále více výrobců montuje do aut systém, který automaticky vypne motor, když vůz stojí na semaforech nebo třeba v dopravní zácpě. Jakmile se řidič může znovu rozjet a sešlápne spojkový pedál, motor naskočí. Rakouský časopis Auto touring zjistil v praktickém testu, že úspora benzinu při jízdě po městě udělá u takto vybaveného auta i dva litry benzinu na sto kilometrů.
celý článek
 

Rozvoj elektromobilů urychluje nadšení, ale brzdí selský rozum

4.února 2010 00:05
3 x BMW
Tak jako nelze s jistotou odhadnout, jestli globální oteplování ohrožuje lidstvo, nebo se jedná jen o běžný jev, nejsou jednotné ani prognózy prosazování se elektromobilů na úkor aut se spalovacími motory. Zatímco se některé studie zabývají odhady, která světová metropole bude mít ulice plné aut na elektřinu jako první, jiné malují čerty na zeď v podobě nedostatku baterií v budoucnu či jejich příliš vysoké pořizovací ceny. Jedno je zatím jisté: kdo jezdí elektromobilem, ten si to užívá už teď. Potvrzují to první zkušenosti řidičů moderních elektroaut.
celý článek
 

Velký nápad v malém balení, to je elektrické Tango

20.ledna 2010 00:04
4 x Commuter Cars
Vozidlo štíhlé jako motocykl a vysoké jako plnohodnotný kombík s dostatečnou dávkou pohodlí odveze dvojici na raut či vernisáž. Jen cestujícím nesmí vadit, že budou sedět za sebou. Pekelnou rychlostí se proplete mezi kolonami ucpaného velkoměsta. A zaparkuje všude, i napříč k chodníku. Praktické, ekologické a výkonné Tango má jedno velké minus – cenu.
celý článek
 

Stoprocentně elektrický Citroën C-Zero se bude prodávat i v Česku

14.ledna 2010 00:01
Citroën
K chladničce, domácímu kinu, vysavači či kuchyňskému robotu si české domácnosti budou moci pořídit i další spotřebič – elektrické auto. Citroën C-Zero je poháněný pouze elektřinou, energii mu dodávají baterie. Kdo má garáž, může vedle sekačky na trávu už letos parkovat toto elektrické vozidlo. Stačí ho večer připojit k zásuvce, aby ráno mohlo téměř zadarmo čistým vzduchem a s čistým svědomím odvézt děti do školky či vyrazit za nákupy.
celý článek
 

Detroitský autosalon potvrzuje nástup elektrické éry

13.ledna 2010 00:03
Ford
Po Praze právě začíná jezdit linkový elektrický autobus, první automobilky nabídnou letos sériové elektromobily a ekonomickou krizí zmítané Spojené státy vysílají v těchto dnech světu z detroitského výstaviště jasný signál: Budeme tankovat elektřinu! Svou premiéru v Detroitu slaví také nový Ford Focus.
celý článek
 
|< < 1|2|3|4|5|6... > >|
 

22.11.2017 15:44:36