Cestovní pojištění od ČSOB Pojišťovny
reklama
 
Domů > Zelená auta

Vlak na dálnici - vítejte v budoucnosti

12.ledna 2010 00:02
Volkswagen
Už napřesrok se bude ve třech zemích starého kontinentu zkoušet v praxi projekt Sartre. Při delších cestách po dálnici umožní řidiči připojit se ke skupině aut jedoucích stejným směrem a svěřit ovládání auta tomu, kdo celou kolonu vede. Kdo jede v tak zvaném silničním vlaku, ušetří pětinu paliva a během společné jízdy může pracovat či relaxovat, než se rozhodne odpojit a jet si opět svou cestou.
celý článek
 

Hybridnímu volkswagenu stačí 2,44 litru nafty na sto kilometrů

3.prosince 2009 00:03
Volkswagen
Jak bude vypadat auto za pět nebo deset let? Odpovědí je nejnovější studie Volkswagenu. Malé auto velikosti Škody Fabia má pod kapotou hybridní pohon jezdící částečně na naftu a dílem na elektřinu. Díky tomu vystačí jen s necelými dvěma a půl litry nafty na sto kilometrů.
celý článek
 

Nebezpečně tiché elektromobily musí nahlas vrčet - ale třeba taky bučet

13.listopadu 2009 00:18
Martin Urban
S rozvojem vozidel na elektrický pohon, jejichž budoucí ovládnutí silnic už není jen vizí spisovatelů sci-fi, se ozývají hlasy proti jejich tichému provozu. Nebezpečné by mohly být zejména pro děti, cyklisty a nevidomé. Z jednoho prostého důvodu – když jedou, není je slyšet. Aby nebyly elektromobily chladnou zbraní, která může srazit na ulici kohokoli, budou o sobě muset dávat hlasitě vědět.
celý článek
 

Čínská automobilka staví hybridní vzdušné zámky

4.listopadu 2009 00:38
2 x BYD
Továrna na baterie a zároveň automobilka se vzletným názvem Build Your Dreams – v překladu něco jako Splňte si své sny - si předsevzala nasytit světovou poptávku po hybridních a elektrických automobilech. Smělý plán postavit konkurenci Toyotě Prius a vyvážet ji po statisících do Evropy a USA se zatím trochu zadrhl – automobilka prý dosud prodávala své ekologické vozy spíš po desítkách kusů.
celý článek
 

Na tokijském autosalonu hrají prim auta bez emisí, k vidění je i silniční kluzák

22.října 2009 00:01
Nissan
Japonské automobilky předbíhají evropské konkurenty v elektromobilech a hybridních autech. Nové technologie s velkou pravděpodobností zažijí v nejbližších letech velký zlom, začnou je kupovat miliony lidí po celém světě. Právě probíhající tokijský autosalon ukazuje nejnovější nápady výrobců asijské automobilové velmoci.
celý článek
 

Nedokonalé baterie brzdí rychlejší nástup elektromobilů. Budou však obchodovat se svou energií

15.října 2009 00:05
Petr Buček
Ještě v 70. letech minulého století patřilo k nejvýraznější elektrické výbavě auta rádio. Dnešní automobil umí kvůli elektronice opravit jen specialisté v servisu. A brzy má přijít další velká změna. Elektromobil přinese novinku v tom, že bude chytré natankovat levnou elektřinu v noci a prodat ji zpátky elektrárně, která ji bude potřebovat během odběrových špiček. Auto pronikne do elektrické sítě.
celý článek
 

Mnichovská výstava dává elektromobilům velkou budoucnost

14.října 2009 00:31
Petr Buček
Nástup elektromobilů je zase o něco blíž. Alespoň podle expertů, kteří se v Mnichově ve druhém říjnovém týdnu sešli na kongresu o elektromobilech. Novému pohonu aut věří, přestože auto tankující u zásuvky zatím nenabízí žádná z velkých automobilek.
celý článek
 

Vybité akumulátory z elektromobilu zmizí v podzemní výměnné stanici

23.září 2009 19:41
Better Place
Francouzská automobilka Renault chce do tří let začít prodávat elektromobily. Ve Frankfurtu na autosalonu ukázala, jak by mohla fungovat stanice pro výměnu vybitých baterií.
celý článek
 

Recept na ekologický vůz: hybrid nebo miniauto

23.září 2009 17:06
Toyota
Čím větší, tím lepší… to jistě neplatí o automobilech, které chtějí být ekologické. Ohleduplností k životnímu prostředí se totiž nejvíce chlubí minivozy s malými úspornými motory a pak auta, které aspoň zčásti pohání elektromotor.
celý článek
 

V roce 2020 bude každé desáté auto na elektřinu

17.září 2009 11:17
Nissan
Elektrická energie změní historii automobilismu, brzy se prosadí jako nové masově rozšířené palivo. Do sériové výroby se už nyní dostávají vozy tankující u běžné zásuvky a vlády evropských zemí vymýšlejí, jak novému pohonu pomoci. Například šéf aliance Renaultu-Nissan Carlos Ghosn odhaduje, že v roce 2020 bude každé desáté vozidlo na elektřinu.
celý článek
 
|< < 1|2|3|4|5|6... > >|
 

22.11.2017 15:44:22