Cestovní pojištění od ČSOB Pojišťovny
reklama
 
Domů > Rozhovory

Auta nikdy nebyla levnější, koupě se vyplatí, radí odborník na ceny

15.února 2011 00:01
Petr Buček
Malá auta stojí v současnosti 200 tisíc korun i méně, za kombíky Renault Mégane nebo Hyundai i30 se platí necelých 300 tisíc, kdo dříve kupoval lépe vybavenou Škodu Octavia, pořídí dnes za stejnou částku nového a většího Volkswagena Passat. O stovky tisíc levněji než před pár lety lze pořídit velkoprostorová auta. „Ceny stlačila konkurence a kurz eura. Ale mohou klesat ještě níže," říká Marek Píchal, šéf společnosti EurotaxGlass´s Czech, která se zabývá sběrem a analýzou cen aut.
celý článek
 

Expert na palivo Vladimír Třebický: Jak nenatankovat pančovaný benzin nebo naftu

23.listopadu 2010 00:00
Petr Buček
Nejen kontroly České obchodní inspekce ukazují, že některé tuzemské pumpy prodávají nekvalitní benzin a naftu. Jak se takovému palivu vyhnout? A co doporučuje expert na pohonné hmoty majitelům dieselových aut v zimě, kdy nafta při nízkých teplotách tuhne? Palivovou džunglí se snaží bezpečně provést Vladimír Třebický z divize paliv a maziv společnosti SGS. Tato nezávislá certifikační firma vydává kvalitním pumpám tak zvanou pečeť kvality.
celý článek
 

V dopravě opisujme od Švédů, nabádá poslanec Stanislav Huml

28.června 2010 00:01
Petr Buček
Byl šéfem dopravní policie ve Středočeském kraji a zastal se kolegů, kteří kritizovali své nadřízené za neuvážené nákupy předražených policejních aut s koženými sedadly. Od policie odešel, působil jako expert v dopravě a nyní je čerstvě poslancem. „Z problémů na silnicích je zapotřebí udělat celospolečenský problém, vždyť tady umře ročně skoro tisícovka lidí při nehodách,“ říká Stanislav Huml. Při svých návrzích zákonů zlepšujících automobilovou dopravu se chce inspirovat v zahraničí - hlavně ve Švédsku, ale také v Rakousku a dalších zemích.
celý článek
 

Prodejci na vozíčku u dealerů škodovek

31.května 2010 00:00
Petr Buček
Marian Vilhan je vedoucím obchodního centra Škoda Auto Handy, které u osmi dealerů škodovek po celé České republice nabízí své služby handicapovaným řidičům. Projekt vznikl spoluprací Car Clubu a Škody Auto. Marian Vilhan tvrdí, že nabízejí kompletní servis v oblasti prodeje aut postiženým - od výkupu ojetého vozu, přes výběr nového, jeho přestavbu na požadované ovládání až po pojištění všech rizik včetně toho, kdy by majitel třeba ukradeného auta musel vrátit státní příspěvek na jeho pořízení.
celý článek
 

Auto se přizpůsobí ženám a řidičům seniorského věku

23.dubna 2010 00:01
TÜV
Evropa stárne a za volantem se objevuje více řidičů v seniorském věku, autem stále častěji jezdí také ženy. Proto se auto změní. „Přibývá i dětských pasažérů, a proto se musíme zaměřit ještě více na testování dětských sedaček a další vývoj zkušebních figurín,“ říká Jiří Socha, ředitel divize Automotive společnosti TÜV SÜD Czech. Byl jedním z členů programového výboru na kongresu Crash.tech, jenž se zabýval bezpečností aut v roce 2020. Jiří Socha přiznává, že někdy mu všechna práce na bezpečnosti aut připadá zbytečná, zvláště když vidí pirátské chování některých řidičů.
celý článek
 

Navigace bude v mobilech běžná jako foťák nebo přehrávač hudby, říká šéf českého zastoupení Nokia

10.března 2010 00:02
Nokia
Navigace pro auta proniká zdarma do mobilních telefonů, jako první tuto výhodu nabídla Nokia. Co přinese navigace v mobilu navíc oproti přenosným přístrojům nebo pevně zabudovaným zařízením v palubní desce auta? „V tuto chvíli se můžete podívat telefonem na web restaurace a přečíst si jídelní lístek, jedním kliknutím vytočit telefonní číslo a udělat si rezervaci. To vám klasická navigace neumožňuje,“ říká v rozhovoru pro AutemBezpečně.cz Petr Kasa, ředitel společnosti Nokia pro ČR a SR.
celý článek
 

Po lávě, pískem, řekami a přes balvany. O cestování pustým vnitrozemím Islandu s Janem Suchardou

24.prosince 2009 00:01
Jan Sucharda
Vnitrozemím Islandu asfaltky nevedou. Krajina plná pouště a vyvřelé lávy nezná rostliny ani zvířata. Fascinující přírodu nelze sledovat jinak než z auta s pohonem všech kol. Cestovatel Jan Sucharda podniknul napříč zemí plnou termálních pramenů řadu cest, najel desítky tisíc kilometrů, o ostrově vydal fotografickou knihu Island – země neznámá a publikaci Island autem. Nyní povede napříč severskou zemí klienty brněnské cestovní kanceláře Periscope Skandinávie, kteří pojedou v koloně vozů za tímto znalcem islandské přírody a tamních cestovatelským poměrů.
celý článek
 

Na českých silnicích se bojím dennodenně, přiznává Jiří Patera, provozovatel školy bezpečné jízdy

6.listopadu 2009 00:04
Petr Buček
Čeští řidiči jsou příliš sebevědomí, ale neumí auto zrovna dobře řídit. Za špatnou situaci na zdejších silnicích viní Jiří Patera, dlouholetý provozovatel školy bezpečné jízdy, také autoškoly, protože v mnohých z nich šla úroveň výuky hodně dolů. „Přece není správné, aby si kritickou situaci poprvé mladý řidič vyzkoušel, až když jede z diskotéky. To může být pozdě,“ varuje Jiří Patera.
celý článek
 

Jezdit na letním obutí v zimě připomíná hazard, je přesvědčen technický expert na pneumatiky

21.října 2009 00:07
Bridgestone
Je lepší jezdit během teplejšího podzimu na zimních pneumatikách než v zimě na letních. „Proto se vyplatí přezouvat auto s předstihem před nástupem zimy,“ říká Filip Haderer, technický manažer společnosti Bridgestone Česká republika. V rozhovoru pro AutemBezpečně.cz radí řidičům, aby byli opatrní při nákupu automobilové obutí v neověřených internetových obchodech. A předpovídá další rozšíření runflatových pneumatik, které nevyvede z míry ani běžný defekt a při určité rychlosti je možné na nich ujet ještě desítky kilometrů.
celý článek
 

Dopravní zpravodajství chce lepší informace od policie, říká šéf firmy, která je sbírá

24.září 2009 08:58
Petr Buček

„Rádio je pro aktuální a přesné dopravní zpravodajství přežité, lepší možnosti nabízejí navigační systémy,“ říká v rozhovoru pro AutemBezpečně.cz Jiří Machovec, ředitel Dopravního informačního střediska Global Assistance.

Dopravní zprávy se dostávají k posluchačům řady rádií, vidí je diváci České televize, čerpají z nich také pro své služby mobilní operátoři. Jiří Machovec závidí svým kolegům z Německa nebo Rakouska, kteří získávají důležité informace o nehodách přímo od policie.


celý článek
 
 

22.11.2017 0:05:28