Cestovní pojištění od ČSOB Pojišťovny
reklama
 
Domů > Spodní články

Škoda rozšíří nabídku ekologicky zaměřených modelů, Yeti bude dvoubarevný

velikost textu:
     
5.května 2011 00:01
 
Fabia, Roomster a Octavia dostanou od konce května ekologický paket Green tec a Yeti bude k mání ve dvoubarevné verzi podobně jako Fabia. Škodovky se dočkají také nových barev.

Škoda Auto
Foto: Škoda Auto
Fabie modelového roku 2012 budou mít jako hlavní novinku ekologický paket se start-stop systémem a rekuperací brzdné energie. Jeho úkolem je snížení spotřeby paliva. 

 

Automobilkám začíná nový rok paradoxně s více než půlročním předstihem. Škoda už nyní oznámila, co připravuje na modelový rok 2012.

Novinky s označením 2012 začne vyrábět v posledním květnovém týdnu letošního roku.

Fabie a roomstery tak automobilka už tento měsíc nabídne v ekologické verzi Green tec. Novinka se týká motorů 1,2 TSI/63 kW a 1,2 TSI/77 kW s manuální převodovkou.

V případě fabií bude verze Green tec dostupná také pro tříválcový motor 1,2 12V HTP/51 kW.

Paket Green tec odpovídá modelům GreenLine, které však automobilka dosud nabízela jako samostatnou řadu bez možností individuálního výběru obvyklých výbav a motorů.

Green tec zahrnuje start-stop systém, systém rekuperace brzdné energie a pneumatiky se sníženým valivým odporem.

Paket Green tec dostanou také octavie. A sice ty s benzinovým motorem 1,4 TSI/90 kW s manuální převodovkou, nebo s naftovým motorem 1,6 TDI/77 kW s manuální převodovkou.

Zájemci o Škodu Yeti se mohou těšit na dvoubarevné karoserie. Půjde o kombinace jedné ze čtyř barev střechy s odlišnou barvou karoserie. Paket automobilka pojmenovala jako Bicolour.

Novinkou pro yetiho bude také příplatkové opěradlo sedadla spolujezdce, které jde sklopit zcela dopředu. Díky tomu bude možné přepravovat v interiéru delší předměty nebo případně využít sklopené opěradlo jako odkládací stolek.

Nový bude od konce konce května také akční model Yeti Fresh. K dispozici bude ve dvou variantách jako Fresh I a Fresh II.

Do výbavy dostane stříbrný střešní nosič, boční ochranné lišty s ozdobným chromovým proužkem, nová litá dvoubarevná 17palcová kola Matterhorn nebo speciální metalickou oranžovou barvu.

Paletu barev pro škodovky oživí také další nové odstíny. Jedná se o modré lakování Lava (pro všechny modely), zelenou Malachit (Roomster, Yeti, Superb) a šedou Platin (Fabia, Octavia).

(buč)

 

Čtěte také:

Škodovka představila akční řadu Magic: Fabia od 229 900 Kč se čtyřletou zárukou

Test Škody Roomster Greenline – za eko se platí

 

21.11.2017 23:57:45