Cestovní pojištění od ČSOB Pojišťovny
reklama
 
Domů > Spodní články

Citroën DS5: luxus a automobilová krása

velikost textu:
     
20.dubna 2011 00:01
 
Citroën rozšíří svou nabídku luxusních aut o model DS5. 4,5 metru dlouhá karoserie připomíná zvýšené elegantní kombi. Svými rozměry je Citroën DS5 srovnatelný se Škodou Octavia Combi.

Citroën
Foto: Citroën
Citroën DS5 je podobně velký jako Škoda Octavia 

 

Premiéru slaví francouzská novinka na autosalonu v Šanghaji. Na výstavě v čínském městě nechybí se svou nabídkou žádná důležitá automobilka. Čínský trh je pro výrobce veledůležitý.

Volkswagen přivezl na asijský autosalon nového brouka, Škoda podle portálu iDnes.cz ústy svého šéfa připustila, že připravuje výrobu Škody Yeti prodloužené o šest centimetrů a Citroën představil třetí a největší model své luxusní řady DS.

Svou délkou 4,5 metru Citroën DS5 připomíná například Škodu Octavii. Oproti českému kombíku však bude francouzské auto o něco širší a vyšší. A také luxusnější.

Designéři Citroënu přivedli na svět další auto zajímavých tvarů z řady DS

 

Karoserie modelu DS5 připomíná velmi uhlazené kombi. Jeho zavazadlový prostor skýtá ve srovnání se Škodou Octavia podprůměrných 465 litrů.

V prodeji se novinka objeví ještě letos, koncem roku. Velice zajímavý bude její pohon pojmenovaný Hybrid4. Spalovací motor pohání přední kola, elektromotory se starají o zadní kola.

Celkový výkon dosahuje 200 koní. Elektromotory mohou po určitou krátkou dobu pracovat samostatně a roztáčet zadní kola. Anebo se přidají při zrychlování k dieselovému pohonu HDi. Více údajů například o spotřebě nebo jízdním dosahu elektromotoru Citroën zatím tají.

Tak zvaný crossover v sobě skrývá auta různých stylů - DS5 je tak trochu kombík, ale také obří hatchback, možná trochu kupé...

 

Také cena zůstává zatím zahalená rouškou tajemství. Malý Citroën DS3 stojí v základním provedení 372 tisíc korun. Jeho obyčejnějšího sourozence Citroën C3 nabízejí showroomy za částky od 200 tisíc korun.

Cena prostředního modelu z luxusní řady francouzského výrobce - modelu DS4 - zatím není známa.

(buč)   

 

Čtěte také: 

Nejkrásnějším autem roku 2010 je Citroën DS4

Test Citroënu C5 Tourer 2.0 HDI: elegán pro rodinu i business

 

22.11.2017 0:02:03